אופק מקצועי בשיווק דיגיטלי

רן לובינסקי. גילוי נאות: הכותב איש PPC.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שיווק דיגיטלי הוא תחום שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. שיטת השיווק הנפוצה ביותר היום, PPC, יוצרת עבור אנשים בכל העולם הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות בתחום השיווק.

בטקסט שלפניכם נסביר לכם בדיוק מהן אפשרויות התעסוקה בשיווק דיגיטלי, נפרט לגבי כל אחד מהשלבים שעובר אדם שרק נכנס למקצוע עד לראש סולם הדרגות. שיווק דיגיטלי המבוסס על טכניקה של PPC (Pay Per Click) מאפשר קידום מהיר למי שמוכשר בכך. שנתחיל?

איפה עובדים בשיווק דיגיטלי

בוגרי קורס שיווק דיגיטלי עובדים באחד משלושה מסלולים עיקריים, כשלכל מסלול ישנם היתרונות והחסרונות שלו. כאן נפרט בקצרה על כל אחד מהמסלולים האפשריים לאפשרויות קידום בשיווק דיגיטלי:

  1. עבודה בתור פרילנסר (עצמאי)

אחת האפשרויות הכי נפוצות לתעסוקה עבור מי שרוצה לעבוד בשיווק דיגיטלי, היא קידום של עסקים בתור עצמאים. בתור פרילנסרים תוכלו לקבל לקוחות מכל תחום, ולבחור אילו עבודות תרצו לקחת ובאילו שעות לעבוד. חשוב לציין שעבודה כעצמאי לא מתאימה לכולם.

  1. עבודה בתור שכיר במשרד פרסום או סוכנות דיגיטל

האפשרות הכי נפוצה לתעסוקה בשיווק דיגיטלי כיום היא עבודה כשכירים במשרד או סוכנות פרסום. היתרון המשמעותי ביותר של האפיק הזה הוא גם החיסרון המשמעותי ביותר שלו. בתור שכירים במשרד פרסום תוכלו להרוויח סכום נאה מפני שתעבדו שעות רבות, אך תהיו מחויבים גם לעבוד לא מעט שעות ביום. בנוסף, במשרדי פרסום נוטים לאהוב ג׳וניורים.

  1. עבודה בתור שכיר בחברת הייטק מול יעדים בורסאיים

עבודה בתור שכירים בחברת הייטק טומנת בתוכה שילוב בין אתגר מקצועי לבין התנאים המדהימים והמפורסמים של תעשיית ההייטק. עבודה בתור שכיר בחברת הייטק לא מתאימה לכל אחד. חשוב לוודא לפני שאתם מנסים להיכנס לאפיק זה שיש לכם את הדחף.

מה המסלול התעסוקתי בשיווק דיגיטלי והכירו שלל אפשרויות קידום

המסלול התעסקותי בשיווק דיגיטלי (עבור שכירים) הוא רחב ומורכב מפני שמדובר בתחום שיש בו לא מעט היצע. מי שיבחר לעבוד כשכיר בשיווק דיגיטלי, סביר להניח שימצא אופק מקצועי מובהק. ננסה לתאר באופן כללי את כל אחד מהשלבים, החל מהעבודה כג'וניורים ועד קבלת התואר "VP".

איש PPC ג'וניור

איש שיווק דיגיטלי אשר מתחיל את דרכו לרוב בחפיפה עם חונך, מרוויח שכר של עד כ-9,000 ש"ח בחודש בתחילת הדרך. עבודה כג'וניור מסייעת לכם לצבור ניסיון, ולא פחות חשוב – קשרים.

איש PPC מן המניין

אחרי שתצברו מספיק ותק, תוכלו להיחשב כאנשי שיווק דיגיטלי מן המניין, ותעשו את ההתקדמות הראשונה שלכם בסולם הדרגות בתחום. גם השכר עולה בהתאם, והוא נע בין 9,000 ל-12,000 ש"ח בחודש.

מנהל קמפיינים בכיר (Senior PPC)
אנשי PPC מן המניין שמסתמנים כמוצלחים במיוחד בעיני הממונים עליהם, הוא לרוב מי שפונים איליו בשאלה או בקושי בתפקיד ניהול הקמפיינים. השכר של הסיניורים נמצא בטווח של 12,000-15,000 ש"ח בחודש.

ראש צוות (Team Leader)

סיניורים שמצליחים לרכוש קשרים ומפגינים כישורים שמבליטים אותם מעל סיניורים אחרים, מקודמים לתפקיד של ראש צוות. ראש צוות יהיה אחראי על מספר ג'וניורים וסיניורים, בנוסף הוא מחלק את היעדים ועוקב אחר ביצועי העובדים.  השכר שלו ינוע בין 15,000 ל-18,000 ש"ח בחודש.

ראש מחלקה (VP Media \ VP Marketing)

התפקיד הבכיר ביותר שאיש שיווק דיגיטלי יכול להגיע אליו תוך כדי שהוא עדיין מתעסק איכשהו בשיווק דיגיטלי הוא תפקיד של ראש מחלקה. ראש המחלקה הוא איש השיווק הכי בכיר במשרד, וגובה שכרו נקבע בהתאם לכך. שכר של ראש מחלקה מתחיל מ-20,000 ש"ח בחודש, ומשתנה בהתאם לגודל המשרד בו הוא עובד.

ראש המחלקה מתווה את היעדים ברמת הצוותים ואת אופן העבודה וחתכי העבודה (״וורטיקלים״ – תחומי עבודה).

סיכום

לסיכום, לעבודה בתחום של שיווק דיגיטלי יכול להיות אופק תעסוקתי רחב מאוד. בין אם עובדים כעצמאיים ובין אם עובדים כשכירים – לא תתקשו למצוא עבודה בשיווק דיגיטלי. השוק של השיווק הדיגיטלי חווה עלייה מטאורית בשנים האחרונות, והביקוש לאנשי שיווק (ובמיוחד לאנשי שיווק טובים) רק גובר כל הזמן.

אפשרויות תעסוקה בשיווק דיגיטלי הן רבות ומגוונות, וכל אחד יכול למצוא את עצמו בעולם השיווק הדיגיטלי. כאנשי שיווק דיגיטלי עצמאיים תוכלו לסלול את הדרך שלכם בעצמכם. כאנשי שיווק דיגיטלי שכירים תתחילו ממשרות ג'וניור ומשכר ממוצע של 9,000 ש"ח בחודש, אך אם תפגינו כשרון ויכולות – תוכלו להתקדם במהירות גם למשרות סיניור ולשכר ממוצע של 17,000 ש"ח בחודש.

רוצים לשמוע עוד ? השאירו פרטים ונחזור בהקדם !

גלילה לראש העמוד